Ty też możesz skakać po dachach!

by - 2/11/2017


O motywacjach i osiągnięciach słyszymy nie raz, nie dwa, ale non-stop. I wydaje nam się, że łatwo jest powiedzieć komuś innemu: “Wstań, dasz radę!”. Zapominamy jednak, że nie mówi to byle kto, a osoba, która tak jak ty teraz, kiedyś w tym całym chaosie upadła.

Postanowiłam się zabrać za ten temat przede wszystkim dlatego, że od samego początku chcę podkreślić oryginalność każdej jednostki. Codziennie myślę, co nowego napisać, by dało porządnego kopa! Mam nadzieję, że poniedziałkowe i środowe grafiki, właśnie tak działają, chociaż w małym stopniu. Teraz marzę, by poczynając od pierwszej zainspirowanej osoby, jak największa liczba powiedziała sobie: “Tak chcę, wiem, że mi się uda!”


Wiele osób myśli, że ja sama nie mam kompletnie problemów i po części się z tym zgadzam. Przecież mam rodzinę, codzienne ciepło, przyjaciół, dach nad głową, jestem zdrowa, mam co jeść… Zdarzają mi się gorsze chwile, ale czym one są w porównaniu do nieszczęść, które spotykają inni na swojej drodze, na różnych krańcach świata…

W moim odczuciu jednak, też kiedyś przeżyłam piekło, a to wszystko dlatego, że chciałam czegoś więcej. Chciałam samej piąć się do góry, przeżyć życie tak, bym była zadowolona każdego dnia, chciałam nie tylko dokonać czegoś wielkiego dla własnej satysfakcji, ale by będąc już blisko szczytu móc pomagać innym (najlepiej pracować już od początku, ale na myśli mam pomoc, którą osiągamy np. gdy jesteśmy znani, czy mamy już wystarczające fundusze).

Może nie będę wam prezentować całego mojego życiorysu i żalić się, gdyż tamten etap życia mam już zamknięty-za sobą i nie mam zamiaru do niego wracać z wielu przyczyn. Powiem wam jednak, że to co teraz, liczy się najbardziej.
Ważne, byśmy nie bali się chwytać za to co chcemy, mieć dużych ambicji, czy kierować się olbrzymią potęgą serca, chcąc nieść jakieś przesłanie. Wiem, że na drodze pojawią się przeszkody różnych wielkości, a nawet będą chcieli nam wmówić, że to co robimy jest złe. (Uwierzycie, że po odmiennym zdaniu co do wykonywania konkretnej czynności, usłyszałam negatywny odzew co do mojej pracy. Pierwszy raz usłyszałam, że ambicje są czymś złym, a wszystko dlatego, że powiedziałam coś innego niż dana osoba chciała usłyszeć.)


Symbolem, który wiele dla mnie znaczy jest korona, a wiecie dlaczego?
Nie chodzi wcale o władzę, przywileje, czy nie liczenie się z innymi, wbrew pozorom tego co myślą niedowiarki.
Korona przypomina mi o osobach, które chwycili się bardzo ważnego zadania, a są często niedoceniani.
Korona przypomina mi dwie zupełnie inne strony diamentu: tą przykrywkę jaką jest piękno i władza, ale ten wielki ciężar, jakim jest odpowiedzialność i masa zadań.
Korona przypomina mi, że jestem tutaj, by stworzyć coś niepowtarzalnego, wartego uwagi, że każdego dnia pnę się wyżej, a przede wszystkim, że nie mogę zapomnieć o trudzie, pracy, innych, obowiązkach, pomocy i szlachetności czy dobroci…


Kochani, dzięki Rabble odważyłam się przelać te myśli na papier. “Jesteś wyjątkowa i kropka. Jesteś perfekcyjna w swojej nie perfekcyjności! I to wystarczy - w zupełności!”. Nie bójmy się tworzyć siebie i dążyć własną ścieżką.


A Rabble to nic innego jak miejsce, które zbiera garść przyjemności. Budują nas często materialne rzeczy i nie ma w tym nic złego, by kupić je taniej. W końcu zasługujemy jak najbardziej na małe nagrody od czasu do czasu.

You May Also Like

26 Comments

 1. Super napisany post. Masz dużą wiedzę i jesteś bardzo mądra :) Oby więcej takich wpisów , pozdrawiam :*
  http://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję kochana, jest mi ogromnie miło, że tak myślisz! ♥ Postaram się właśnie więcej wartościowych postów dodawać :)

   Usuń
 2. Udaje Ci się robić coś niepowtarzalnego, a Twoje zdjęcia są genialne i inspirujące ;) Warto jest cenić kogoś, kto na to zasługuje, bo wtedy odwdzięczy się tym samym ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja droga, dziękuję za wsparcie. Staram się zarówno inspiracje, jak i motywacje przygotowywać tak, by ciekawiły, zachowywały wiedzę na temat fotografii, ale i cieszyły oko. Gdy jestem chora i nie mogę ich przygotować posiłkuje się legalnym bankiem zdjęć :)

   Usuń
 3. Widać, że bardzo się starasz w tym co robisz, a ja wierzę w to, że na pewno dużo osiągniesz, trzymam kciuki ;)
  photos-by-mef.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki ogromne za tę wiarę, ona buduje i dodaje skrzydeł! :)

   Usuń
 4. Wiara w siebie drogą do sukcesu :)
  Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. O równiez pisałam dzisiaj na ten temat :D
  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Temat piękny, cieszę się, że miałam taką możliwość :)

   Usuń
 6. korona to piękny symbol, panuje nad wszystkim:)

  malusiawerusia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ma dwie strony, jest tajemnicza i niesie zdecydowania za sobą dużą odpowiedzialność :)

   Usuń
 7. Piękny i refleksyjny post!

  OdpowiedzUsuń
 8. wow ja nie wiem jak ty tworzysz tak cudowne posty! awww zazdroszcze <3 czytam kazda notke, zycze powodzenia! :)

  nikolaa123.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana, dzięki takiej motywacji jaką właśnie są moi czytelnicy :) Jesteś cudowna, dziękuję Ci jeszcze raz ogromnie ♥

   Usuń
 9. Anonimowy2/13/2017

  nice ! didn't understand what you wrote but the pictures are nice.
  xo
  http://www.sofrenchychic.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sometimes I think about write in english too, because is better to understand when my readers are from other countries. :) Thank you for this comment.

   Usuń
 10. Bardzo, bardzo ambitny tekst. Nie wstydź się swoich wynurzeń. Od dawna wiemy, że dzięki historie innych są budujące. Czasami ciężko jest rozpocząć poniedziałek. Wystarczy jednak dobra myśl od kogoś z otchłani internetu, aby dalsza część tygodnia jawiła się nam optymistycznie.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za docenienie. Masz rację, ile razy każdy z nas tak się podnosi, motywuje czy inspiruje :)

   Usuń
 11. Świetny post :)
  www.evelinebison.pl

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za każde odwiedziny i pozostawiony ślad.
Odpowiadam na każdy komentarz, dlatego zostaw link do swojego bloga-będzie mi łatwiej go odnaleźć.