Cześć kochani! Witajcie w kolejnej serii #lifehacks, czyli tej poświęconej różnym trikom. W tym poście zebrałam garść znanych i mniej używanych punktów. Dodatkowo wspomnę, że tak, wszystkie zdjęcia są zrobione przeze mnie (często o to pytacie). 

Do zdjęć użyłam zakupioną jakiś czas temu lokówkę z wymiennymi końcówki. Nie miałam pojęcia, że będzie tak szybko się nagrzewać, że wykorzystam dołączoną do zestawu rękawiczkę chroniącą przed poparzeniem, ale przede wszystkim nie miałam pojęcia, że loki z nią będą, aż takie proste i efektowne. Ten model, zawiera 3 wymienne końcówki, ale gdyby tylko była dostępna wersja z 5-cioma lub 10-cioma, na pewno wybrałabym jedną z nich. Cena na pewno adekwatnie by była stopniowana, a możliwości zwielokrotniałyby.


1. DŁUŻSZY i GĘSTSZY KUCYK
Jeśli marzy ci się kucyk niczym na zdjęciach z Instagrama: dłuższy, gęstszy, a mimo to wysoko umieszczony, wystarczy, że podzielisz swoje pukle na dwie części. Zgarnij włosy z górnej części i zrób z nich kucyk. Potem weź te spod spodu i zrób drugi. Efekt obu będzie o niebo lepszy!

2. UNIESIONY KUCYK
Jeśli chcesz, by twój kucyk był uniesiony, wystarczy, że od spodu włożysz wsuwkę lub wepniesz spineczki pomiędzy dwoma warstwami. Zawsze możesz także zamiast jednej, użyć dwóch, a nawet trzech gumek. 

3. UNIESIONE WŁOSY U NASADY
Jeśli nie lubisz tak jak ja oklapniętych włosów, a codzienne ich suszenie pod odpowiednim kątem uważasz za niszczące, możesz spróbować suche już włosy związać lekko na czubku w kucyka i pozostawić na kilka godzin lub położyć się w nich spać. 

4. GRUBY WARKOCZ
Nie każda z nas ma to szczęście, by pochwalić się pięknymi, grubymi włosami, ale wcale nie musimy rezygnować z fryzur, które robimy. By nasz warkocz wyglądał efektowniej, najpierw podziel włosy na 3 części, następnie z każdej z nich zrób warkocz, a kolejno, ostatecznym ruchem będzie zaplecenie tego jedno z trzech mniejszych. 

5. GRZYWKA NA JEDEN DZIEŃ
Chcesz sprawdzić jak będziesz wyglądać w grzywce, albo akurat marzy ci się taka do dzisiejszej fryzury? Możesz spiąć włosy w kucyk, następnie przenieść część z nich do przodu, układając sobie grzywkę. Przypinamy wsuwkami, tak, by włosy nam się nie przesunęły i wykańczamy fryzurę robiąc koka lub jeśli mamy np. włosy do przedłużania, możemy zrobić z nich kucyk. Także, jeśli nasze włosy są bardzo grube, na grzywkę wystarczy tylko jakaś część, a zresztą zajmie się nasza wyobraźnia.

6. POPRAWNIE WPIĘTE
Wiesz, że najprawdopodobniej źle wpinasz wsuwki i dlatego się zsuwają? Sama byłam zaskoczona, kiedy dowiedziałam się, że powinniśmy je wpinać prostą (czyli dla nas dolną) częścią odwróconą do góry. 

7. ŚWIEŻOŚĆ CAŁY DZIEŃ
Jeśli nie masz już siły na umycie włosów, albo czasu, a wiesz, że następnego dnia nie będą się dobrze prezentowały, użyj suchego szamponu na noc. Przed położeniem się spać, nanieś go na włosy. Rano będą nie tylko świeże, ale i delikatnie uniesione. Lepszy efekt niż po aplikacji w dzień gwarantowany.

8. DOMOWY SUCHY SZAMPON
Mając jasne włosy możesz użyć np. mąki ziemniaczanej lub talku dziecięcego. Nanieś trochę na włosy w kilku miejscach, tworząc przedziałki, a następnie lekko wmasuj. Potrząśnij włosami i gotowe. 

9. ŁADNIEJSZY WZÓR
Jeśli często używasz wsuwek do włosów, a czarne na blondzie nie za bardzo ci odpowiada, zrób z trzech trójkąt. W ten sposób nie tylko dobrze przytrzymasz włosy, ale i będziesz miała oryginalną spineczkę.

10. TRWALSZE LOKI
Może ci się wydawać to za proste, ale jeśli chcesz, by efekt utrzymał się na dłużej to przed użyciem lokówki, upewnij się, że twoje włosy są idealnie suche.

11. LOKI BEZ UŻYCIA CIEPŁA
Mamy wiele sposobów, by mieć loki bez użycia ciepła. Jednym  z nich jest zrobienie warkocza na noc, drugim zawiązanie ich na skarpetce, a trzecim zrobienie na noc koka. 

12. KONIEC Z ODSTAJĄCYMI WŁOSAMI
Jeśli przeszkadzają ci odstające kosmyki, wystarczy, że przeczeszesz je szczoteczką do zębów, a pozostaną na swoim miejscu.

13.DOKŁADNE OCZYSZCZENIE
Co ile czyścisz swoją szczotkę albo grzebień? Wcale? Czas zacząć i to razem ze szczoteczką do zębów i... pianką do golenia. 

14. MASKOWANIE ODROSTÓW W DOMU
Nie będziesz chyba co chwile biegać po farbę do włosów? Jeśli twoje odrosty są niewielkie, wielu osobom sprawdza się cień do powiek w odpowiedniej barwie. Nanosimy go na przedziałek i delikatnie wczesujemy. Spokojnie wytrzymasz z takim trikiem kilka dni zanim znów będą w jednej tonacji w całej swojej okazałości.

15. ODPOWIEDNIA PIELĘGNACJA
By zadbać o swoje włosy pamiętaj, by wycierać je od końcówek bez tarcia, a lekko przyciskając ręcznik. Dodatkowo jeśli będziesz je czesać z głową spuszczoną w dół, nie będą tak obciążone, a zarazem przyklapnięte.
Zestaw do kręcenia włosów/Hair curler set-TUTAJ/HERE